Jak na správné používání bylinných koncentrátů Pentagramu

Pojďme se blíže podívat na Pentagram® firmy Energy. Tedy 5 terapeutických koncentrátů, vyrobených dle nejnovějších poznatků z oblastí TČM, aromaterapie a homeopatie. Ke každému z nich ještě náleží terapeutický krém. Kapky a krém se spolu navzájem doplňují a posilují celkové působení na cílenou oblast. Pojďme se tedy na koncentráty podívat blíže.

 

pentagram-energy-u-klarky-ceske-budejovice

 

 

Koncentráty Pentagramu®Vironal, Regalen, Renol, Gynex a Korolen. Užíváme je vnitřně, rozpuštěné ve vodě.

Krémy Pentagramu®  – Droserin, Protektin, Artrin, Cytovital a Ruticelit. Ty aplikujeme zevně přes pokožku jemnou masáží příslušných oblastí – zón těla. Vhodné jsou na reflexní masáž chodidel, ale mohou se přidávat i do koupele.

 

PRAVIDLA UŽÍVÁNÍ 

Bylinné koncentráty v zásadě navzájem nekombinujeme. Každý z nich je totiž určen k regeneraci, očistě a harmonizaci určitého orgánového systému. Což vyžaduje jistý čas a pravidelnost užívání v třítýdenních cyklech s týdenními přestávkami mezi nimi, aby nevznikla tolerance (tj. aby si organismus „nezvykl“ a nepřestal na ně správně reagovat). A zároveň, abychom organismu nezkomplikovali detoxikační a harmonizační proces jednotlivých funkčních celků. Přitom je důležité dodržovat dostatečný příjem tekutin, především čisté vody. Doporučený denní příjem vody je zhruba 2 litry, samozřejmě to závisí také na ročním období, vnější teplotě, činnosti, kterou právě provádíme, a v neposlední řadě i tělesné hmotnosti (je totiž fyziologicky rozdílná potřeba tekutin u 50 kg a 120 kg vážící osoby).

Pokud už se z nějakého závažného důvodu rozhodneme současně užívat dva koncentráty z Pentagramu®, nikdy to nemá být v jedné dávce (v jedné sklenici), ale s časovým odstupem, například ráno Gynex a večer Regalen (podle orgánových hodin). Zároveň vždy volíme větší dávku toho koncentrátu, kterým řešíme hlavní zdravotní problém – například Gynex ráno 5 kapek při problému s menstruačním cyklem či cukrovkou a Regalen večer 1–2 kapky na vyladění organismu.

Nikdy však současně neužíváme Renol a Regalen a také ne 3 koncentráty!

 

DÁVKOVÁNÍ A PITNÝ REŽIM

Bylinné koncentráty užíváme nejlépe na prázdný žaludek – tj. buď cca ½ hodiny před jídlem nebo ½ až 1 hodinu po jídle. Na začátku, tj. během prvního týdne prvního třítýdenního cyklu, užíváme koncentrát v nižší dávce – obvykle 2x denně  2–3 kapky, ve druhém týdnu můžeme dávkování zvýšit na dvojnásobek – běžně 2x denně 5 kapek a ve třetím na 2x denně 6–7 kapek, pak je týden přestávka. Následuje druhý, třetí, případně další třítýdenní cyklus – celé tři týdny užíváme takovou dávku, jakou jsme končili první cyklus, řekněme 2x denně 7 kapek. V zásadě nepřekračujeme dávku 3x denně 7 kapek. Před použitím přípravek dynamizujeme, tj. lahvičku v rukou důkladně protřepeme, čímž se účinnost koncentrátu zvyšuje.

Bylinné koncentráty Pentagramu® nastartují regenerační procesy v organismu. Pořadí volíme zpravidla podle dominujícího problému, který potřebujeme nejvíce, respektive nejdříve, řešit. Avšak jsou možné i jiné postupy regenerace.

Pokud nemáme žádný zásadní zdravotní problém a chceme preventivně organismus celkově detoxikovat a regenerovat, zvolíme výše uvedené „standardní“ pořadí. Postupovat můžeme i podle ročních období. Aby byla regenerace a detoxikace organismu ještě účinnější a lépe se využily účinky bylinných koncentrátů, doporučuje se každou detoxikační kúru (očistu) začínat přípravkem Cytosan nebo Cytosan Inovum. Užíváme ho 1–2x denně 1 kapsli, nejlépe nalačno a dobře zapijeme vodou. Po absolvování jednoho třítýdenního cyklu, případně po dvou (záleží jak velký, resp. chronický, problém řešíme) přidáváme postupně jednotlivé bylinné koncentráty v cyklech (jak je již uvedeno výše). Bylinný koncentrát však můžeme přidat i dříve, tj. souběžně. Tehdy je lepší užít Cytosan ½ hodiny před jídlem a bylinný koncentrát hodinu po jídle. Tím zabráníme navázání účinných přírodních složek koncentrátu na Cytosan a jejich vyloučení z těla. Abychom předešli vzniku tzv. reverzní (čili odléčovací) reakce, resp. ji minimalizovali, volíme na začátku užívání nižší dávky koncentrátů, tj. 1–3 kapky 1–2x denně. Nikdy nezapomínáme na dostatečný příjem vody, aby se toxické látky z těla mohly vylučovacími orgány, zejména ledvinami, snadněji vyloučit.

Pokud náhodou během detoxikace, resp. regenerační kúry organismu, pomocí kteréhokoliv bylinného koncentrátu Pentagramu® dostaneme například chřipku, kašel, nachlazení, můžeme si kdykoliv souběžně nasadit Vironal. Je potřebný na nezbytnou dobu, například na 10 či 14 dní, regenerační proces nemusíme přerušovat. Pro správný regenerační postup, detoxikaci organismu, optimální výběr toho kterého přípravku doporučujeme prostudovat si brožuru Regenerace v Pentagramu® (napište si o ni do Poznámky při objednávce).

 

 

Článek byl převzat z časopisu Vitae 9/2021. Tento časopis získává každý člen Klubu Energy. Pokud tedy ještě nejste členy, nenechte si ujít další řadu zajímavých článků každý měsíc přímo ve vaší schránce.

Registrace do Klubu Energy 

 

Líbí se Vám články? Sledujte nás na 

FACEBOOKU