Psychická pohoda s pomocí přírody

První záchvěvy jara už nám klepaly na dveře. Vánoce jsme všichni snad přežili ve zdraví, stejně jako oslavy zrození roku 2022. Některým z nás už zima připadá dlouhá a trochu nám, lidově řečeno, leze krkem. Sepsala jsem pro vás článek, jak si i přes studený nos a dlouhou tmu udržet nadhled, optimismus a víru. 

levandule-energy-u-klarky

Laskavé paní 

Když se začnou ozývat první záchvěvy špatné nálady, která se i po pár dnech drží jako klíště nebo se vrací jako bumerang, je na místě sáhnout po první pomoci. Tou bývá v prvé řadě meduňka či levandule. Obě tyto laskavé bylinky mají konejšivé účinky na duši a dokáží pomoci při mírných ,,zatměních slunce”.

Levandule pomáhá nejen jako čaj či tinktura, ale snad každý zná její opojnou vůni, která odhání hmyz všeho druhu a dokáže rozehnat i bubáky v hlavě. Skvělým pomocníkem je v tomto směru nadpozemsky vyladěná Energy Esence Levander. S ní si můžete dopřát inhalaci, masáž nebo relaxační koupel. Pokud máte raději přímočará a rychlá řešení kdekoli a kdykoli, pak sáhněte po spreji Energy Three kings. Tito tři králové vůní totiž umí harmonizovat psychiku už po prvním stříknutí do prostoru. Mezi další bylinky, které můžete použít jako první pomoc, například v podobě tinktury patří:

 

  • Kozlík - Tento pašák umí pomoci se spánkem, pocity vyčerpání nebo podrážděnosti.

 

  • Klanopraška - Zlepšuje náladu, snižuje únavu a poskytne podporu při stresových situacích. 

 

  • Šišák - Uklidňuje při pocitech vyhoření a eliminuje úzkosti. Je velmi nápomocný při Alzheimerově chorobě.

 

  • Lípa - Energeticky velmi laskavý strom. Navodí harmonickou atmosféru a ukonejší při úzkostech.

 

silnější kalibry

Pokud zmíněné první pomoci nepomáhají, je na místě sáhnout po nějakém pořádném silákovi. Tím prvním, který mě nikdy nezklamal, je hrdina bylinných koncentrátů Energy - Relaxin. Už sám o sobě je velmi prospěšný pro naši duševní pohodu. Významně podporuje produkci serotininu - hormonu štěstí. Napomáhá předcházet úzkostem či depresím a podrží ve stresové situaci. V kombinaci s kamarádem Stimaralem jde o neporazitelnou dvojku v nastolení míru v našem cítění a prožívání. Stimaral je čaroděj, který bystří naše smysly.

Životabudič, který pomůže při fyzické či psychické námaze, podporuje činnost mozku a posiluje duševní pohodu. Společnými silami pak porazí kdejakou temnou skvrnu, která nás tíží. Velmi doporučuji také při zkouškovém období během studia! Dalším esem mezi bylinkami, které spadají do této oblasti, je samozřejmě třezalka. Ta nám po několika dnech užívání dokáže rozehnat i silnější stavy beznaděje a je považována za velmi účinné přírodní antidepresivum. Dokonce má sílu ovlivňovat účinky běžných antidepresiv, proto by se současně s nimi neměla užívat. Stejné doporučení platí i pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci. Třezalka totiž prokazatelně snižuje její účinnost. 

oddelovac

Pozn.: Vezměte prosím na vědomí, že uvedené účinky bylin nemusí být v některých případech schválené zdravotnické tvrzení, ale pouze zmíněná osobní zkušenost nebo možný účinek. Doporučujeme užívání doplňků stravy vždy konzultovat s lékařem s ohledem na váš aktuální zdravotní stav. 

 

Autor: Nikola Lenhard ve spolupráci s Energy U Klárky 

 

  

Pro členy klubu Energy máme vždy akční nabídku produktů se značnou slevou. 

 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na 

instagram

facebook