Posílení imunity proti virům

Listopad je tak nějak přirozeně spojován s respiračními onemocněními, chřipkami, agínami či suchou pokožkou. Někdo na nemocnost na konci podzimu trpí více, někdo méně. To je dáno samozřejmě zejména přirozenou imunitou, ale i prostředím, ve kterém pobýváme. Imunitní systém můžeme nakopnout několika způsoby a tak, jako u všeho, co se týká zdraví, bývá nejúčinnější kombinace vnější a vnitřní podpory. 

 

Jak podpořit imunitu zvenčí 

 

Známým a účinným způsobem je dezinfekce ovzduší, ve kterém pobýváme. Buďto můžeme použít přímo čističky vzduchu, nebo nám postačí i obyčejný difuzér. Příroda nám totiž dala několik vzácných ingrediencí, které mají dezinfekční účinky. Tím nejznámějším je pravděpodobně eukalyptový olej. Můžete jej používat do již zmíněného difuzéru, nebo postačí stará dobrá aromalampa na svíčku. Lze jej také zakoupit rovnou ve formě spreje. 

posileni-imunity-covid-podzim

Pokud už nemoc propukla nebo chcete sáhnout po silnější ochraně, vsaďte na Spiron. Ten nejenže dezinfikuje vzduch, ale také napomáhá rozehnat podzimní splíny a deprese. Podobný účinek má Three kings, který obsahuje krom vzácných esencí ještě částečky koloidního zlata. Oba produkty usnadňují dýchání, pomáhají v boji s viry a jsou nepostradatelné během nemoci. 

Další velmi vychvalovanou technikou posilování imunity zvenčí je otužování. Když se zeptáte někoho, kdo se začal otužovat, pravděpodobně vám sdělí, že od doby dobrovolného lezení do ledové vody se mu rýmečky a chřipečky vyhýbají. S otužováním je potřeba začínat postupně a velmi vám pomůže kontrolování dechu například podle metody slavného otužilce Wima Hofa, který kombinuje otužování s meditací. 

 

Podpora imunity zevnitř

 

Vnitřní užívání některý doplňků je v tento měsíc rovněž velmi žádoucí. Krom vitaminu C, obsaženého například v bioinformačním přípravku Flavocel, je doporučováno doplňování zinku a vitaminu D, který podle studií snižuje riziko podzimních depresí a dokonce prý přímo souvisí s přirozenou odolností proti koronaviru. Léty ověřená je i bylinka echinacea, kterou lze užívat samostatně v kapkách, nebo v Grepofitu. Samozřejmostí je pestrá strava, která by měla na podzim obsahovat co nejvíce plodů žluté, oranžové a červené barvy. A to nejen kvůli obsahu karotenu a jiných látek, ale také z hlediska psychologického účinku barev na naše tělo, kdy nám žluto-oranžové barvy připomínají slunce. 

vitaminy-na-posileni-imunity

A když už jsme mluvili o tom otužování, tak šálek čaje po příchodu domů bude přesně to pravé. Indiáni o tom ví své, a proto sází na vilcacoru, což v překladu znamená ,,svatá rostlina”. Dokáže velmi podpořit imunitní systém a užívá se dokonce při onkologických onemocněních. Užívat se dá i ve formě kapslí. Chybu neuděláte, ani pokud sáhnete po lapachu. Tento nápoj Inků umí podpořit látkovou výměnu, stimuluje imunitní systém a stejně jako vilcacora napomáhá při léčbě onkologických onemocnění a chemoterapii. Perfektní ranní start do nového a chladného dne umí zajistit QI drink. Parťáci slzovka a kozinec blanitý zaženou únavu a posílí vaši odolnost. Více o imunitě prospěšných nápojích zde

Někdo dokonce v období chřipek nedá dopustit na babské rady, jako je užívání rozdrceného česneku s octem či cibule s medem. Nezapomínejte ale, že vše se vším souvisí a k dobré imunitě patří i dostatek spánku v co největší tmě (kvůli produkci hormonu melatoninu) a pravidelný pohyb na čestvém vzduchu. Nezatěžujte svou mysl trudomyslností a mějte na prvním místě sebe a své zdraví. Udělejte si radost, navštivte přátele nebo rodinu a žijte okamžikem. 

 

Pro členy klubu Energy máme pro podporu imunity nyní speciální sezónní nabídku produktů, kdy je možné zakoupit balíčky vybraných produktů se značnou slevou.